Ergo Hestia mecenasem kultury Gdańska

150x110

Wsparcie Ergo Hestii dla inicjatyw kulturalnych na światowym poziomie skierowane do lokalnej społeczności zostało docenione przyznaniem honorowego tytułu Mecenasa Kultury Gdańska. Tytuł w plebiscycie organizowanym przez Miasto Gdańsk został przyznany po raz osiemnasty, podczas gali w Teatrze Wybrzeże.

Dyplom oraz statuetkę potwierdzające uzyskanie tytułu Mecenasa Kultury Gdańska z rąk Prezydenta Adamowicza odebrała wiceprezes Ergo Hestii Małgorzata Makulska.

- Angażujemy się we wsparcie inicjatyw kulturalnych, nawiązując do misji naszej firmy, którą jest zapewnianie Klientom poczucia bezpieczeństwa. To ważne aby instytucje oraz artyści, których wspieramy czuli się bezpiecznie i mogli skoncentrować się na rozwoju – powiedziała Małgorzata Makulska, wiceprezes Ergo Hestii, odbierając statuetkę.

- Rola mecenasa to z reguły niełatwa rola. Wiąże się nie tylko z głębokim zaangażowaniem w twórczość, ale i z wręczaniem nagród. Od ponad dwudziestu lat z reguły zajmowaliśmy tę stronę sceny, gdzie stoi fundator nagrody. Wiemy, że to miejsce, które daje wiele satysfakcji. Tym razem stoimy tu, gdzie się nagrodę otrzymuje – i warto podkreślić, że to miejsce również sprawia wiele przyjemności - mówiła wiceprezes Ergo Hestii, dziekując Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Za wsparcie kultury w 2011 roku do Tytułu - oprócz Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA - nominowani byli DORACO Korporacja Budowlana Sp. z o.o., Elektrociepłownie Wybrzeże Spółka Akcyjna oraz ENERGA SA.

Oprócz przybliżania Polakom najwybitniejszych twórców, co udaje się m.in. dzięki takim wystawom jak Goya, czy nagrodzie im. Tischnera, Ergo Hestia wspiera też młodych polskich twórców.

Dlatego  już od dziesięciu lat co roku oferuje im stypendia artystyczne w ramach programu Artystyczna Podróż Hestii. Ten program stypendialny pozwala najbardziej obiecującemu młodemu polskiemu artyście wyjechać na miesiąc do Nowego Jorku na stypendium artystyczne. Również tutaj Firma pamięta o swoich związkach z Pomorzem i niezależnie od tego, specjalnie dla studenta sztuk pięknych z gdańskiej ASP fundowane jest stypendium w Walencji – wspólnie z Universidad Politécnica de Valencia, hiszpańskim partnerem w projekcie Artystyczna Podróż Hestii. Już w maju w Sopocie dowiemy się, który polski młody malarz otrzyma stypendium twórcze w programie Artystyczna Podróż Hestii.

Ideą przyznawanego tytułu Mecenasa Kultury Gdańska jest uhonorowanie osób lub instytucji znacząco wspierających działania w obszarze kultury. Tytuł jest wyróżnieniem honorowym i przyznaje go Prezydent Miasta Gdańska w oparciu o wniosek Kapituły Konkursu. Na gali wręczone zostały również nagrody „Splendor Gedanensis”, których tradycja sięga początku lat 70 tych. Wśród nominowanych znalazł się m.in. dr Carlos Gonzales Lopez m.in. za zorganizowanie w Muzeum Narodowym w Gdańsku wystawy "Zabawy Dziecięce, Francisco Goya", której udostępnienie zwiedzającym było możliwe dzięki zaangażowaniu Ergo Hestii. 

***

Grupa Ergo Hestia

Tworzą ją trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiane są nowe polisy ubezpieczeniowe. Średnio co minutę podejmowana jest decyzja o wypłacie odszkodowania.

Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo, należący do czołowego na świecie reasekuratora Munich Re.